Tlačíme - slovník základných pojmov

Detailnejšie povedomie o niektorých základných pojmoch často zostáva laickej verejnosti skryté. Poďme si teda spoločne prejsť aspoň tie najdôležitejšie z nich. Celý článok

Prečo vyskúšať alternatívny toner?

Náplň do tlačiarne je spotrebný materiál a ako taký je nutné ho čas od času doplniť. Akonáhle k tomuto okamihu dôjde, stojíte pred rozhodnutím, aký produkt zvoliť. Celý článok

Stručná história tlače

Hoci sa mnohí z nás v bežnom živote stretávajú s tlačiarňami deň čo deň, nie je veľa ľudí, ktorí by o nich vedeli viac ako to, že sa ich pomocou dajú preniesť slová a obrázky z elektronickej podoby na určité médium, ktorým je obyčajne papier. Celý článok

Princípy atramentových tlačiarní

Základné členenie atramentových tlačiarní určujeme podľa princípu nanášania atramentu na papier. Viete, v čom sa líšia tlačiarne s kontinuálnou atramentovou tlačou a tlačou „drop-on-demand”?

Celý článok

Princípy laserových tlačiarní

V súčasnej dobe sú laserové tlačiarne najčastejšie používanými typmi tlačiarní vo väčšine firiem. Málokto však tuší, na akom princípe toto dômyselné zariadenie vlastne funguje.

Celý článok

Veční rivali: Atramentová alebo laserová tlač?

Na túto otázku by všetci používatelia tlačiarní radi počuli jednoznačnú odpoveď. Čo vlastne priniesol najnovší vývoj oboch technológií a sú rozdiely medzi laserovou a atramentovou tlačou markantné alebo sa postupne porovnávajú?

Celý článok

Viete ako postupovať pri údržbe tlačiarne?

Tlačiarne sa stali našim nevyhnutným pomocníkom v zamestnaní aj v domácnosti a bez ohľadu na zvolenú technológiu tlače im prospieva pravidelná údržba.

Celý článok

Neviete si rady s prázdnymi tonermi?

Prvé myšlienky po zistení, že náplň v tlačiarni doslúžila, smerujú k rýchlemu a cenovo výhodnému zaisteniu nového tonera alebo atramentu. Až vo chvíli, keď je tlačiareň opäť plne funkčná, začneme premýšľať, čo s prázdnym tonerom.

Celý článok

Kancelárske problémy, diel 1.

V kancelárii sa pravidelne stretávame s komplikáciami a problémami, ktoré sa zrejme riadia povestným „zákonom schválnosti“. V nasledujúcom prehľade sme dali dohromady najčastejšie problémy spojené s používaním tlačiarní. Prečítajte si, čo nás dokáže vždy rozladit.

Celý článok

Tlač fotografií v najvyššej kvalite

Svoje fotografie stále častejšie zdieľame s rodinou a so svojimi priateľmi a niektoré sociálne médiá na tom postavili princíp svojho úspechu. Nič to však nemení na tom, že občas zatúžime vytlačiť svoje fotografie do rodinného albumu alebo na obdarovanie svojich blízkych. Ako ale dosiahnuť tlač kvalitných fotografií?

Celý článok

6 kritérií pre výber novej tlačiarne

Rozrastajúca sa rozmanitosť značiek, modelov a typov tlačiarní na trhu nám dáva možnosť zaobstarať si zariadenie, ktoré čo najviac zodpovedá našim potrebám. Pred nákupom tlačiarne by sme si však mali ujasniť aj ďalšie preferencie.

Celý článok

Koľko vytlačených stránok by zabral celý internet?

Pred časom sa touto otázkou zaoberali študenti britskej University of Leicester a pokúsili sa čo najpresnejšie spočítať, koľko stránok bežného formátu A4 by sme spotrebovali vytlačením obsahu celého internetu.

Celý článok

Nákup tonera: drahý originál alebo lacnejšia alternatívna náplň?

Ste spokojní s výberom tlačiarne, užívate si bezstarostnú tlač z domova alebo kancelárie. Po čase dôjde k vyčerpaniu náplne tlačiarne a ste postavení pred otázku: originálnu alebo alternatívnu náplň?

Celý článok